Jõuetusega silmitsi seismine on tohutult raske, kuna sellisel hetkel tundub, et seda energiat ja head enesetunnet enda liikuma panemiseks ei tulegi. Jõuetuse all kannatavad tohutult paljud inimesed ja seda tean ma seetõttu, kuna minu enda töös jõuan ma jälle kellegi abistamisel selleni, et teda vaevab füüsilise, vaimse ja emotsionaalse energia puudus. Jõuetus ei ole lihtsalt see, et peale rasket tööpäeva on energia otsas. Sellisel puhul on see täielikult lubatud ja see viitab, et sinu keha funktsioneerib õigesti. Jõuetus on hoopis midagi muud. Tegemist on energiapuudumisega, mis võib tabada sind kohe hommikul peale 7-8 tunnist und, mil sa tegelikult peaksid olema välja puhanud. See on lisaks füüsilisele energia puudusele seotud ka vaimse ja emotsionaalse kurnatusega.

Jõuetus ei pea olema igapäevane tujurikkuja. Mõnel inimesel käib see pendeldades - paar päeva on kurnatusetunne, siis on jälle energiat ja siis tuleb uuesti peale. Hullemal juhul on see tõepoolest igapäevane probleem ja on ka neid, kellel on jõuetus peal alati, kui on vihmane või pime ehk päiksepaisteta ilm. 

Küsi iseenda käest, kas sina kannatad jõuetuse käes? Koged sa energiamuutusi pidevalt? Ei jaksa tegutseda ega ka stressi taluda? Kui jah, siis kasuta minu teadmisi ja vii need isiklikku praktikasse. Ma tean, et need aitavad ja siin on miskit igaühe jaoks. 

1. Ära keskendu sellele, et sul on halb olla! 

Kõige esimene ja kindlasti paljude jaoks kõige keerulisemini saavutatav samm on see, et sa ei annaks endale luba tunda end halvasti.

Kui on jälle see päev käes, kus sul ei ole jõudu, jaksu, energiat ega ka tuju, siis tuleb täiesti teadlikult vältida seda, et sa hakkad iseennast haletsema või enda jõuetusele takka kiitma. Ehk mida ma soovin sellega öelda on see, et sa ei tohi keskenduda sellele, et sul on halb olla ja sellest pidevalt ka kellelegi teisele rääkida.

Sellele keskendudes sa süvendad probleemi ja kui sa räägid sellest pidevalt enda partnerile, lapsele või sõbrale, siis sa rikud ka nende päeva ära. See omakorda aga loob kaugenemist sinu ja nende vahele.

Mida sa peaksid aga tegema on see, et teadvustama, et sul on selline päev ning nüüd ise vastu hakkama enda jõuetusele. Ütled iseendale, et aitab küll diivanil olemisest, tõuse püsti ja hakka tegutsema! Tahtejõudu ära alahinda, sellel on palju suurem jõud kui kümnel tassil kohvil.

Kui märkad, et oled voodis terve päev olnud, hakkad tühistama kõiki enda kokkulepitud asju, siis STOP! Sa ei tee seda! Tõuse hoopis püsti ja ilmu kohale.

Sul on vaja iseennast kontrollima hakata, pult on sinu käes. 

2. Ümbritse end energiat andvate kristallidega 

Jõuetusele saab lõpu teha kristallidega ja nendes peituva energiaga. Igal kristallil on oma unikaalne vägi lisaks sellele, mida need ühiselt suudavad teha. On olemas kristalle, mis aitavad energiataset tõsta, sind motiveerida ja tegutsema panna.

Enda ümber, koduseinte vahel ja ehtena kanna teatud kristalle, mis on sulle sellel perioodil väga kasulikud, kus üritad end uuesti elujõuliseks ja aktiivseks muuta.

Nendeks kristallideks on: Oranž Kaltsiit, Punane Jaspis, Karneool, Päikesekivi, Granaat, Kollane Kvarts, Kollane Jaspis, Kollane Kaltsiit.

Hoia neid kristalle endale võimalikult lähedal ja vähemalt ühe neist kanna ehtena. Kanna seda kristalli, mis sind välimuselt kõige enam kõnetab ja tee seda alati nendel päevadel, mil tunned, et sinu energiatase on meeletult madal. Need kristallid on seotud alumiste Tšakrate aktiveerimisega, mis on seotud sinu energiataseme hulgaga. 

3. Tee lihtsat trenni ja joo vett

Ära liigu sellest punktist lihtsalt mööda! See ongi väga lihtne viis end jõuetusest välja tuua. Ära siinkohal lukusta end iseenda loodud mugavustsooni. Aktiivne liikumine, näiteks jalgrattaga sõitmine või kõndimine tõstab sinu energiataset ning aitab öösiti paremini magada. Autoga sõitmise asemel haara hoopis jalgratas või mine jala.

Vee joomist ei saa siinkohal välja jätta. Vesi varustab sinu kõiki keharakke vajaliku energiavaruga, hoolimata sellest, et selles ei ole kaloreid. Vesi paneb sinu organid, hormoonid ja kõik keharakud õigesti tööle. Energiapuuduse põhjuseks võib paljudel olla vähese vee ja liigse suhkrurikaste või kofeiini sisaldavate jookide tarbimine. Joo rohkem vett! Lisa sinna sisse apelsini, sidrunit või laimi, et muuta see maitsvamaks ja C-vitamiinirohkeks. 

4. Kasuta looduslikke ja kehasõbralikke vitamiine ning Ajurveeda ravimtaimi enda energiataseme tõstmiseks 

Üheks suurimaks põhjuseks miks olen toonud enda jälgijateni Cytoplani tooted on seepärast, kuna ma ise väga usun nendesse ja tean, mida need suudavad kehaga teha. Tänapäeva toit (eriti põhjamaa inimese jaoks) on vitamiinide ja mineraalainete vaene (kasvatusmeetodi tõttu) ja seetõttu on toitainete puudus kergelt tekkima. Sööd pidevalt, kuid keha võib olla tegelikult näljas. See võib kõlada inetult, kuid paljud terviserikked saavad alguse ebakvaliteetsest toidust ja seda tihtipeale nii, et arvatakse, et süüakse täisväärtuslikku ja kvaliteetset toitu. Toidumaailm on keeruliseks loodud tööstuste poolt.

Energiapuudusega aitab võidelda Siberi Ženšenn. Tarbi seda hommikuti ja mitmeid kuid järjest. See annab energiat ja seetõttu ei soovita ma seda peale lõunat tarbida. Lisaks energiataseme tõstmisele aitab see ka keha kaitsta ning vähirakkude arengut pidurdada. 

Energiapuudust võib põhjustada tsingi, D-vitamiini, C-vitamiini ja raua puudus. Raua puuduse puhul võib rolli mängida tegelikult B12-vitamiini puudus, mis aitab raual kehasse imenduda.

Võid proovida multivitamiinide tarbimist, kus on kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained olemas. Samas võid ka endale teha põhjaliku veretesti, et välja selgitada, millise vitamiini või mineraalaine puudus sul on.

L-Tauriin on siinkohal samuti oluline. Tegemist on aminohappega, mis aitab energiat kasvatada. 

5. Veeda aega päikese käes 

Ma ei väsi kordamast, kui oluline on päike. Olen väga paljudes erinevates artiklites välja toonud selle, kui oluline on päike. Vahel on need kõige tavalisemad, enesestmõistetavad ja liiga igapäevased asjad need, mis tegelikult annavad meile meie tervise. Armasta päikest ja usu mind, sinu energiatase leiab enda tasakaalus seisundi.

Hommikul esimese asjana tõuse püsti ja mine õue. Jaluta korra kasvõi õues ringi, olgu siis metsikult hea suveilm, jahe sügishommik või karge talv. Päeva jooksul ürita veeta nii palju aega õues kui võimalik.

Päikesevalgus reguleerib inimese hormonaalset keha, aidates stressitasemel taanduda ja energiatasemel tõusta. Samas reguleerib see und, millal oled väsinud ja millal aktiivne. Päikesevalguse puudus võibolla üheks põhjuseks miks sa oled jõuetu. 

6. Tarbi vähem alkoholi, gluteeni, suhkrut ja laktoosi 

Üritan siinkohal võimalikult lühidalt kokku võtta selle miks on need sinu füüsilisele ja vaimsele tervisele väga kahjulikud. Need kõik on kahjulikud sinu insuliinile ja selle taseme kõikumisele. Need tekitavad meeleolumuutusi.

Eelkõige neid tarbides võid sa esmalt tunda end hästi ja nii-öelda maitsemeeltelt rahuldatuna. Samas loob see insuliini kõikumist, mille tagajärjeks on teatud aja möödudes tujukõikumine. Sa võid ühtäkki tunda end kurvana, tujuta, vihasena, pessimistlikuna, jõuetuna ja keha valu tunnetus kõrgeneb.

Kui sa tead, et sa oled pidevalt jõuetu, siis väldi iga hinna eest alkoholi, gluteeni sisaldavate toitude, suhkru ja laktoosi tarbimist. Peale paari nädalat võid tunda, kuidas sa oled taas elujõuline, energiline ja positiivne. Usu mind, toit on number üks haigestaja või tervendaja.

7. Jõuetus on üks stressi, depressiooni ja madalseisu sümptomitest - seega hüppame stressirongilt maha, nüüd ja kohe!

Stressitase määrab ära selle, kuidas sa enda päevavältel tunned. Tegemist on äärmiselt salakavala seisundiga, mis ei ütle sulle hommikul ärgates: "Kullake, täna on stressitase väga kõrge, hoia alt!". See ei räägi sulle otse seda, et sa kannatad stressi küüsis. See on ka põhjus miks näiteks depressioon saab salakavalalt inimese ellu tulla.

Kui sa oled pidevalt jõuetu, siis sul on kõrge stressitase ja sellega tuleb tegeleda. Enda vaimse tervise eest tuleb pidevalt hoolt kanda. Stressi aitab vähendada Valge Opaali kristalli kandmine. Kanna seda ehtena ja kindlasti hoia kristalle ka enda koduseinte vahel. Näiteks valmista igapäevaselt endale tsitrusevett eliksiiripudelisse, kus on Sinine Kaltsedon, Sammalahhaat ja Valge Opaal. Selles pudelis on kristallid kohe olemas, mis aitavad tervendada sinu vaimset keha. Ma ise joon eliksiiripudelitest vett ja tunnen vahet tavalisel veel ning kristallidega laetud veel. Selle eliksiiripudeli leiad SIIT.

Stressi aitab maandada rodioola, mis parandab sinu pingetaluvust ja seda, kuidas sa stressiolukordadele reageerid. See vähendab sinu ülereageerimist ja on suurepäraseks abiliseks vaimse kurnatuse korral. Rodioola on Ajurveeda ravimtaim, millel tuleb lasta mõjuda vähemalt kuus kuud nagu Ashwagandha ja Bacopa Monnieri puhulgi, kui soovid väga head tulemust saada. Ajurveeda ravimtaimedel lase alati enda tööd teha pikemalt, kui vaid mõned kuud. 

Ükskõik, millise probleemiga sa silmitsi seisad - alati ürita lahendust leida ja sellele vastu hakata. Lihtne on minna lumepalli veeremisega kaasa, raske on aga sellest välja tulla. Ennetamine on väga oluline!